József Nádor Emlékérmet vehetett át Dr. Tevesz Gábor
Forstner Bertalan Dr.,
2026. június 2.
A Műegyetem legrangosabb kitüntetését, a József Nádor Emlékérmet vehette át Tevesz Gábor, tanszékünk címzetes egyetemi tanára a BME Szenátusának legutóbbi ünnepi ülésén.
Ezt a kiemelkedő elismerést a Villamosmérnöki és Informatikai Kar (VIK) oktatásszervezésében, a pályaorientáció kereteinek megteremtésében, valamint a középiskola–egyetem átmenet során a hallgatóknak nyújtott szolgáltatások kialakításában végzett egyedülálló, rendszerteremtő munkájáért kapta meg.
Napi szinten látni azt az elhivatottságot, amellyel a mérnökképzést és a fiatalok jövőjét formálja, igazi inspiráció. Hatalmas elismerés és őszinte megtiszteltetés egy ilyen kiváló szakemberrel és kollégával együtt dolgozni, aki nemcsak tanít, hanem generációk útját egyengetve valódi értéket teremt.
A további díjazottakról és az ünnepi ülésről itt lehet olvasni bővebben:
https://www.bme.hu/hirek/260601/bme-szenatus-unnepi-ules-dijak-kituntetesek