Tudományos Diákkör (TDK)

TDK 2007 – Eredmények

Energetika és irányítástechnika szekció

Elnök: Dr. Horváth Tibor Professor Emeritus, Villamos Energetika Tanszék
Titkár: Dr. Farkas László adjunktus, Villamos Energetika Tanszék
Helyszín: V2.716

Novák Mátyás: A MÁV vontatási rendszereiben használt nagyobb teljesítményű konverterek / The power converters used in the towage system of the Hungarian National Railways

Konzulens: Kárpáti Attila, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

jutalom

Hardver szekció

Elnök: Dr. Eged Bertalan adjunktus, Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék
Titkár: Babják Benjámin doktorandusz, Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék
Helyszín: IB.025

Vékony Dávid: Helymeghatározó rendszer fejlesztése autonóm robotokhoz / Localizational system for autonomous robots

Konzulens: Tevesz Gábor, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

III. díj

Információs rendszerek szekció

Elnök: Dr. Juhász Sándor adjunktus, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék
Titkár: Hunyadi Levente doktorandusz, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék
Helyszín: IB.017

Varga János: Adattisztítási algoritmusok implementálása webes felhasználó-követéshez / Implementing data cleaning algorithms for web access tracking

Konzulens: Kovács Ferenc, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

III. díj

Intelligens rendszerek szekció

Elnök: Dr. Baranyi Péter docens, Távközlési és Médiainformatikai Tanszék
Titkár: Reskó Barna doktorjelölt, Távközlési és Médiainformatikai Tanszék
Helyszín: IE.007

Kiss Domokos, Varga Dániel:
Autonóm robot fejlesztése az Eurobot verseny szabályai szerint / Designing autonomous robot for Eurobot contest

Konzulens: Dr. Tevesz Gábor, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

Siemens PSE Kft. II. díja

Szoftver alkalmazások szekció

Elnök: Dr. Goldschmidt Balázs adjunktus, Irányítástechnika és Informatika Tanszék
Titkár: Sulyán Tibor doktorandusz, Irányítástechnika és Informatika Tanszék
Helyszín: IB.028

Dudás Ákos: Hash táblák adaptálása tömeges adatfeldolgozáshoz / Adopting hash tables for mass data processing

Konzulens: Dr. Juhász Sándor, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

AAM Technologies Kft. I. díja

Országos TDK különdíj

Kővári Bálint: Játék hardver és szoftver fejlesztés sporteszközre / Game hardware and software development for a trainingdevice

Konzulens: Kővári Bence, Rajacsics Tamás, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

Jutalom

Szoftvertechnológia és modell alapú fejlesztés szekció

Elnök: Dr. Levendovszky Tihamér adjunktus, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék
Titkár: Kelényi Imre doktorandusz, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék
Helyszín: IB.018

Békési Zoltán: Magasabb szintű vezérlési szerkezetek visszafejtése bináris kódból / Decompilation of higher level program flow structures from binary code

Konzulens: Kővári Bence András, Albert István, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

Grepton Informatikai Zrt. I. díja

Varga Gergely: Felügyelt szerelvények hatékony feldolgozása az ECMA-335 szabvány alapján / Effecient processing of managed assemblies based on the ECMA 335 standard

Konzulens: Albert István, Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék

Grepton Informatikai Zrt. II. díja