Tudományos Diákkör (TDK)

TDK 2010 – Eredmények (http://tdk.aut.bme.hu/)

Elektronikai eszközök és energetika szekció

Elnök: Dr. Sántha Hunor, adjunktus (Elektronikai Technológia Tanszék)
Titkár: Berényi Richárd, adjunktus (Elektronikai Technológia Tanszék)
Helyszín: I.B.028

Knipfer Balázs: Valósághű környezet emulálása teljesítmény-átalakító irányító rendszerének teszteléséhez (The emulation of a realistic environment for testing power converter control system)

Konzulens: Varjasi István Dr. (AUT)

Jutalom

Hardver szekció

Elnök: Dr. Horváth István, adjunktus (Írányítástechnika és Informatika Tanszék)
Titkár: Kálmán Viktor, tanársegéd (Írányítástechnika és Informatika Tanszék)
Helyszín: I.B.027

Beck Zoltán, Szalóki Dávid: Autonóm robot vonalkövetése, különböző szabályozó algoritmusok vizsgálata(Line tracking of autonomous robot, comparison of different controlling methods)

Konzulens: Kiss Domokos (AUT), Varga Dániel (AUT)

III. díj

Információs rendszerek szekció

Elnök: Dr. Jeney Gábor, tudományos főmunkatárs (Híradástechnikai Tanszék)
Titkár: Szabó Sándor, tanársegéd (Híradástechnikai Tanszék)
Helyszín: I.B.017

Gargya Róbert, Fái Csaba: Képernyő, mint erőforrás összekapcsolása mobil környezetben (Connection of screens, as resources, in mobile environment)

Konzulens: Ekler Péter (AUT)

Jutalom

Intelligens rendszerek szekció

Elnök: Dr. Bartha Tamás, docens (Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék)
Titkár: Dr. Polgár Balázs, tudományos munkatárs (Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék)
Helyszín: I.B.026

Danitz Árpád: Póker program mesterséges intelligenciájának fejlesztése(Develoopment of the artificial intelligence of a poker software)

Konzulens: Juhász Sándor Dr. (AUT)

Magyar Telekom Műszaki Fejlesztéséért Alapítvány III. díja

Gerencsér Péter: Kiterjesztett valóság alkalmazások Android platformon(Augmented reality applications on Android platform)

Konzulens: Forstner Bertalan Dr. (AUT)

Jutalom

Jelfeldolgozás szekció

Elnök:Dr. Kollár István, egyetemi tanár (Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék)
Titkár: Pálfi Vilmos, doktorandusz (Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék)
Helyszín: I.B.025

Tóth Bence: GPS navigációs eszköz hardver és szoftver tervezése (Hardware and software design of a handheld GPS navigation equipment)

Konzulens: Szabó Zoltán (AUT)

II. díj

Szalai Zoltán: Önmagával Tetris-ező számítógép - Képfeldolgozási esettanulmány(Autonomous Tetris player - Image processing case study)

Konzulens: Max Gyula Dr. (AUT)

II.díj

Modellezés és szimuláció szekció

Elnök: Dr. Csákány Rita, docens (Számítástudományi és Információelméleti Tanszék)
Titkár: Zombori Zsolt, doktorandusz (Számítástudományi és Információelméleti Tanszék)
Helyszín: I.E.220

Kökényesi Tamás: FPGA alapú valósidejű szimulátor megújuló energiaforrások átalakítóinak modellezéséhez (FPGA-based real-time simulator for modelling converters of renewable energy sources)

Konzulens: Varjasi István Dr. (AUT)

II. díj

Szoftver szekció

Elnök: Dr. Strausz György, docens (Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék)
Titkár: Kápolnai Richárd, tanársegéd (Írányítástechnika és Informatika Tanszék)
Helyszín: I.E.007

Krivácsy Gyula: Meta-modellek fejlődésének automatikus követése modell szinten(The auto-tracking of the evolution of meta-models on a model level)

Konzulens: Lengyel László Dr. (AUT)

Magyar Telekom Műszaki Fejlesztésért Alapítvány I. díja

Urbán Dániel: Design by Contract szerinti fejlesztést támogató keretrendszer Python programozási nyelvhez (Design by Contract framework for the Python programming language)

Konzulens: Asztalos Márk (AUT)

III.díj

Fekete Krisztián: Népszerű közösségi alkalmazások webes sebezhetőségeinek vizsgálata (Vulnerabilities of popular Social Networking Applications)

Konzulens: Dávid Zoltán (AUT)

Jutalom