Mély tanulás alapú tag érzékelés áruvédelmi rendszerhez

2023-2024 tavasz

Hardver (és szoftver firmware)

Téma leírása

A hallgató feladata a Shopguard Kft. átal fejlesztett Electronic Article Surveillance(EAS, https://shopguard.com/empowering-retail-security/), rádiófrekvenciás lopásérzékelő antennához tinyML alapú tag érzékelő rendszer fejlesztése. A fejlesztése célja, hogy a boltba kihelyezett áruvédelmi antenna képes legyen adaptálódni a környezetéhez és a hatósugarán belüli taget észlelni.

A projekt során STM32-es mikrokontrollerre kell olyan rendszert fejleszteni, amely egyszerre képes az antenna jelét mintavételezni, azt feldolgozni és tag érzékelést végrehajtani. Ehhez a hallgatónak lehetősége nyílik az ipari alkalmazású gépi tanulás, MLOps paradigma megismerésére is.

Ha érdekel a téma, kérlek keress meg Teams-en vagy e-mailben mielőtt jelentkeznél.

Feltételek

• programozási ismeretek, gépi tanulási ismeretek, jó ha van: mikrokontrolleres tapasztalat

Külső partner: Shopguard Kft.

Maximális létszám: 2 fő