Érdeklődési területeim a kutatási és fejlesztési aktivitások, oktatás, szoftver projektek koordinálása és csapatok menedzselése.
Mint kutató és projekt koordinátor számos K+F projektben vettem részt a következő területeken: szoftverfejlesztési módszerek, szakterületi nyelvek kidolgozása, szoftvermodellezés és modellfeldolgozás, beágyazott rendszerek, valamint felhő alapú megoldások.
Több mint 15 éves oktatási tapasztalattal a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán, valamint számos szoftverfejlesztési projekt támogatása és koordinálása révén erős kommunikációs képességet alakítottam ki, tapasztalatot gyűjtöttem a kutató és fejlesztő csoportok menedzselésében és a nemzetközi csoportokkal való közös munkában.
Mint szoftverfejlesztő és szakterületi modellező nyelvek kutatója, számos szakterület sajátosságait és részleteit ismertem meg. Ez a tapasztalat, valamint az elméleti szoftverfejlesztési ismeretek szolgáltatják azt az alapot és képességet, melyek lehetővé teszik különböző IT kihívások megoldást és kidolgozását.
Erősségeim:
- Szoftvermodellezés és modellvezérelt alkalmazásfejlesztés
- Szoftvertervezés és fejlesztés
- Követelményelemzés, üzleti modellezés
- Agilis fejlesztési módszerek
- Információs és kommunikációs technológiák (IKT), beágyazott rendszerek, felhő
- Projekt menedzsment, csoport koordináció, kommunikáció
- Csoportok, kollegák és hallgatók motiválása és támogatása, szoftverprojektek koordinálása és támogatása, üzleti stratégia
- K+F projektek és pályázati anyagok
Jelentősebb kitüntetések: Bolya János kutatói ösztöndíj (2006-2010 és 2015-2019), Siemens Excellence Award (2008), NJSZT Kemény János-díj (2012), BME Innovációs Díj -- A SensorHUB koncepció és keretrendszer (2014), Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) felsőoktatási posztdoktori kutatói ösztöndíj (2016-2017).
Oktatott tárgyai
Meghirdetett témái
Az oktatónak nincsenek erre a félévre kiírt témái.